Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Monety Aleksandra Wielkiego, z profilem Nerona czy te opisane w Biblii, trafią na aukcję w Warszawie. Mimo że przetrwały dwa tysiące lat, pieniądze antyku kosztują czasem tyle, co bilet do kina. Za najcenniejszą zapłacono ponad 4 mln dolarów - wyemitował ją Brutus po zabójstwie Cezara.
 2. Sfinks Polska - firma prowadząca w Polsce ponad 100 restauracji, głównie pod logo Sphinx, Piwiarnia i Chłopskie Jadło - odnotował 8,19 mln zł straty netto w pierwszym kwartale. Starta i tak była mniejsza niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku, kiedy wyniosła ponad 14 mln złotych.
 3. Czas pandemii nie był łatwy dla rolników. Szacuje się, że tylko części zadłużonych osób udało się spłacić długi. Reszta wpadła w jeszcze głębsze tarapaty. Rozwiązań jest upadłość lub restrukturyzacja. Sprawdzamy, które jest korzystniejsze.
 4. Od 1 lipca 2021 roku wchodzą zmiany dotyczące dodatku mieszkaniowego. Komu przysługuje ten benefit i co trzeba zrobić, by go uzyskać?
 5. Jak wynika z danych z izb administracji skarbowej, w pierwszym kwartale br. liczba złożonych donosów spadła o ok. 7 proc. w porównaniu z początkiem 2020 roku. Jednak sprawdzane są wszystkie sygnały, również anonimowe, a nawet te z fikcyjnymi danymi.
 6. Inflacja i coś jeszcze, tak wygląda kreowanie cen w sklepach. Te zarabiają na drożyźnie, bo wszystko tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji i dostaw. Gdy ty łapiesz się za głowę i zastanawiasz, gdzie jest górna granica, sklepy liczą zyski.
 7. Nowa Zelandia, Kanada i Szwecja są najbardziej przegrzanymi rynkami mieszkaniowymi na świecie, wynika z analizy Bloomberga. Wśród krajów OECD w czołówce rankingu znajdują się również Wielka i Stany Zjednoczone.
 8. Nieco ponad pół roku zostało Brytyjczykom mieszkającym w Polsce na wymianę dokumentów potwierdzających prawo do korzystania z benefitów. Dotąd zrobiło to 2 tys. z nich.
 9. Próby trwały od lat, ale w ostatnim czasie zmiany przyspieszyły. Do coraz popularniejszego trendu sprzedaży bez kasjerów dołączyła duża i znana w Polsce sieć.
 10. Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji ukarała nadawców telewizyjnych na łączną kwotę 284 tys. zł. Organ stwierdził, że m.in. w "Wiadomościach" TVP doszło do kryptoreklamy. Ukarane zostały telewizje: Polsat, TVN i TVP, ale nie tylko. Kto jeszcze i za co podpadł instytucji?
 11. Gdy przychodzą upały, w sklepach na pniu wyprzedają się wentylatory, akcesoria plażowe czy baseny ogrodowe. Kiedyś te ostatnie kojarzyły się z małą dmuchaną zabawką. Ale to już przeszłość. Na rynku dominują inne modele.
 12. Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła w całym kraju kontrole na budowach. Mają one dotyczyć żurawi wieżowych i szybkomontujących. Inspektorzy sprawdzą m. in. czy przestrzegane są limity czasu pracy operatorów. W ubiegłym roku podczas kontroli ujawniono nieprawidłowości w ponad 80 proc. przypadków. Coraz częściej problemem jest brak znajomości języka.
 13. Kolejny lottomilioner w Polsce dzięki szczęśliwemu kuponowi w Eurojackpot. Choć głównej wygranej nie zgarnął nikt spośród wszystkich krajów biorących udział w loterii, aż 5 osób - w tym jedna z Polski - zgarnęły nagrodę II stopnia. A to ponad 2,3 mln zł na głowę!
 14. Wzrost cen odczuwamy wszyscy. Drożeje nie tylko jedzenie i opłaty, ale wciąż w górę idą ceny nieruchomości oraz działek budowlanych. To powoduje, że potencjalni kredytobiorcy muszą ubiegać się o większy kredyt hipoteczny, niż planowali. Jak poprawić swoją zdolność kredytową, żeby bank skłonny był pożyczyć nam więcej pieniędzy? Jest na to kilka sposobów.
 15. Związkowcy proponują zupełnie inną waloryzację rent i emerytur w 2022 roku niż chce tego rząd. Ten, mimo szalejącej inflacji, stawia na minimum ustawowe i nic więcej. Najbardziej pokrzywdzeni będą najbiedniejsi.