Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Reformował oświatę w 1999 r., teraz uważa, że obecnie niezbyt roztropne kobiety rządzą edukacją, a od września będzie dramat. Prof. Mirosław Handke rozmawiał z "Rzeczpospolitą".
 2. Wiek emerytalny w dół, liczba emerytów w górę. W ciągu roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsłużył 750 tys. osób. Prezes ZUS w rozmowie z money.pl przekonuje, że nie ma mowy o żadnym szturmie seniorów. I obiecuje: nikt w Zakładzie nie będzie zmuszał do dalszej pracy.
 3. Blisko 30 rolników zostało ukaranych za protest na Placu Zawiszy w Warszawie. Od prac społecznych po kary grzywny - od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapłaci 3 tys. zł.
 4. Ponad 92 tony, czyli trzy razy więcej niż rok temu, nielegalnych środków do ochrony roślin wykryto podczas trwającej dwa miesiące kontroli. To już trzecie tego typu wspólne śledztwo polskich służb i Europolu.
 5. Zainteresowanie polskimi spółkami z branży gamingowej jest olbrzymie. Choć cała giełda spada, to one mają się świetnie. Kapitał płynie szerokim strumieniem. Czy można mówić o bańce? Na razie wygląda na to, że wszystko ma sensowne podparcie w potencjalnych zyskach.
 6. Problemy finansowe Idea Banku wymusiły poważne zmiany. Właśnie rusza restrukturyzacja. Efektem będą m.in. zwolnienia grupowe, które pozwolą zaoszczędzić bankowi około 50 mln zł rocznie.
 7. Rok szkolny zakończony, można myśleć o wakacjach? Rodzice powinni lada chwila ustawić się w kolejce po 300 zł z programu "Dobry start". Przyjmowanie wniosków startuje 1 lipca i potrwa tylko kilka miesięcy. Później środki przepadną.
 8. Zwolnienia nie są istotą restrukturyzacji. Spółka, która pozbawia się pracowników nie ma możliwości działania – przekonuje Andrzej Kensbok, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu. I przywołuje przykłady firm, w których przekształcenie się udało: Przewozy Regionalne czy H. Cegielskiego – Fabrykę Pojazdów Szynowych.
 9. Analitycy jednego z największych amerykańskich banków alarmują, że fundusze odwracają się od akcji giełdowych. Badania pokazują, że zamiast ryzykownych udziałów w spółkach wolą gotówkę. Takiego zwrotu nie było od 2011 roku.
 10. Rząd zapowiedział wzrost podatku akcyzowego o 3 proc. w przyszłorocznym budżecie. To odbije się na branży, ale i na konsumentach. Producenci mocnych trunków chcą zrównania stawek podatków.
 11. Rynki finansowe wstrzymują oddech przed wieczorną decyzją amerykańskiego banku centralnego. Po ponad trzech latach podwyżek stóp procentowych może dojść do zwrotu w polityce pieniężnej. Będzie mieć to kluczowe znaczenie dla kursu dolara w kolejnych tygodniach i miesiącach.
 12. Prawo zabezpiecza klienta i zobowiązuje bank do zwrotu skradzionych pieniędzy w ciągu jednego dnia. Mimo tego przybywa spraw, kiedy to bank odmawia.
 13. - W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawicki.
 14. Choć w internecie skarbówka może poszczycić się pewnymi sukcesami na polu walki z pustymi fakturami, to poza siecią jest wiele do zrobienia.
 15. "Dobra wiadomość to zawsze dobra wiadomość. Zwyciężył zdrowy rozsądek! " - Jerzy Owsiak chwali decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o dodatkowych pociągach.