Kancelaria Brokerska CONTENT INSURANCE
Anna Borowiak Broker Ubezpieczeniowy
75-324 Koszalin
ul. Projektantów 9/9

tel./fax: 094 347-11-31
tel. kom.: 605-098-060
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.contentbroker.pl

Money.pl - ubezpieczenia

Portal finansowy nr 1 w Polsce
 1. Kurs hrywny - 26.05.2022. W czwartek za jedną hrywnę (UAH) zapłacimy 0,1467 zł. Inwazja Rosji zachwiała zarówno kursem rosyjskiego rubla, jak i ukraińskiej waluty. Hrywna od lat, w wyniku agresywnej polityki Kremla, nie może odbudować swojej siły. W pierwszych latach XXI wieku jeden dolar kosztował ok. 5 hrywien. Obecnie wartość 1 dolara to około 29,63 UAH.
 2. Kurs rubla - 26.05.2022. W czwartek za jednego rubla (RUB) zapłacimy 0,07308 zł. Od czasu inwazji rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy, wskutek kolejnych sankcji nakładanych przez zachodnie gospodarki, kurs rosyjskiej waluty (RUB/PLN) bardzo mocno się osłabił. Potem jednak odrobił straty.
 3. - Ten projekt to oszustwo, potrzebne są zmiany systemowe, które wesprą seniorów w związku z wysoką inflacją - mówili w Sejmie posłowie opozycji w debacie nad projektem o czternastej emeryturze. W ciągu trzech lat przeznaczyliśmy 100 mld zł dla emerytów. Za rządów Platformy Obywatelskiej waloryzacja była na poziomie 2-4 zł. Wstydu nie macie - wskazał wiceminister rodziny Stanisław Szwed.
 4. Kursy walut - 26.05.2022. W czwartek za jednego dolara (USD) zapłacimy 4,31 zł. Cena jednego funta szterlinga (GBP) to 5,41 zł, a franka szwajcarskiego (CHF) 4,48 zł. Z kolei euro (EUR) możemy zakupić za 4,6 zł.
 5. Jeszcze przed wakacjami ubezpieczyciele dostaną dostęp do informacji o karach nałożonych na kierowców. Będą wykorzystywać te dane przy wycenie polis OC. Piraci zapłacą znacznie więcej — pisze "Rzeczpospolita".
 6. Polska zobowiązała się wobec Brukseli, że w pełni oskładkuje umowy cywilnoprawne — pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Rozwiązanie miałoby obowiązywać do początku przyszłego roku. Rząd liczy jednak na przesunięcie tego terminu.
 7. Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wezwał w środę prezydenta Rosji Władimira Putina do natychmiastowego wycofania wojsk z Ukrainy. Polityk stwierdził, że przez wojnę w Ukrainie, w najbliższych miesiącach wielu regionom świata grozi "głód i śmierć".
 8. Premier Ukrainy Denys Szmyhal oznajmił, że Ukraina rozpocznie stopniową budowę kolei europejskiej, by połączyć swoją sieć torów z Unią Europejską. To jest niezwykle ważna informacja, biorąc pod uwagę, że planem awaryjnym w przypadku długotrwałej blokady portów ukraińskich ma być właśnie eksport zbóż drogą kolejową.
 9. Stany Zjednoczone nałożyły w środę sankcje na kontrolowaną przez irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej siatkę zajmującą się praniem pieniędzy i przemytem ropy. Działała w porozumieniu z wysokiej rangi przedstawicielami Rosji.
 10. To zagrożenie dla stabilności sektora bankowego - tak rządową propozycję wprowadzenia wakacji kredytowych ocenia Związek Banków Polskich. I proponuje radykalne zmniejszenie liczby uprawnionych.
 11. Rząd Indii zapowiedział ograniczenie eksportu cukru. Ten ruch ma zapewnić dostępność cukru na rynku krajowym i ustabilizować ceny żywności, które w ostatnim czasie mocno poszły w górę.
 12. Fintechy wchodzą w paradę dojrzałym firmom, którym coraz trudniej prowadzić zyskowny biznes i pozyskać finansowanie na rozwój działalności. Największym zmartwieniem są obecnie regulacje, które wyskakują jak filip z konopi i odstraszają potencjalnych inwestorów.
 13. 14\. emerytura ma trafić do seniorów już pod koniec sierpnia – tak zakłada projekt ustawy, nad którym pracują posłowie. W trakcie prac komisji sejmowych opozycja domagała się takich zmian, dzięki którym świadczenie trafiłoby do wszystkich seniorów. Posłowie mieli też wątpliwości co do źródła finansowania programu.
 14. Ekonomiści są zgodni – w najbliższym czasie czeka nas trudny czas. Wojna, szalejąca inflacja i spowolnienie idące z Chin czy USA może spowodować, że pod koniec roku tego roku lub na początku 2023 r. Polska przejdzie recesję. Nie będzie to jednak bolesny krach gospodarczy, jaki znamy z historii. Hamującej gospodarce może bowiem towarzyszyć wciąż niskie bezrobocie, a spadek PKB nie musi być wcale głęboki. Problemem będzie podaż towarów, a nie popyt. Słowem, takiej recesji jeszcze w naszym kraju nie było.
 15. Normą w Polsce jest odprowadzanie podatku od posiadanych nieruchomości, w tym mieszkalnych. Jednak jak głoszą plotki, rząd Prawa i Sprawiedliwości ma przymierzać się do wprowadzenia w życie daniny od pustostanów. Kto będzie potencjalnie płatnikiem takiego podatku i ile może on w praktyce wynieść?